Často si myslíme, že akné se zbavíme jen s pomocí drahé pleťové kosmetiky nebo léků. Pravdou ale je, že akné má své příčiny hluboko v těle. A pokud neodstraníme tyto, nikdy hezké pleti nedosáhneme.

Nejčastější příčiny akné

  • kolísání hormonů
  • konzumace určitých potravin
  • alkohol
  • stres
  • špatné trávení

Chceme-li s akné zatočit jednou provždy, je potřeba zaměřit se na možný zánět, který se ukrývá někde uvnitř v těle a který se projevuje právě na naší pleti.

4 kroky jak se zbavit akné

Zvyšování povědomí o vlastním těle

Naučte se sledovat reakce svého těla. Dělá se vám po nějakém jídle špatně? Bývá vám těžko? Cítíte zvláštní pohyby ve střevech? Máte průjem? Tím vším nám naše tělo dává signály, že něco není v pořádku.

Naučte se tělu rozumět a chápat jeho znamení. Jen tak budete schopni i v budoucnu správně odhalit, kde je problém a jak jej řešit.

Jídlo

O správném stravování ve vztahu k akné se toho namluvilo už spoustu. Prokázala se ale, že přímou souvislost se vznikem akné má relativně omezený počet potravin. Patří mezi ně obiloviny a potraviny s lepkem, mléko a mléčné výrobky (zejména a z kravského mléka) a ořech (lískové, kešu, pistácie, vlašské).

Podpora vnitřního ekosystému

Trávící systém funguje správně jen, když se v něm ve správném poměru vyskytují bakterie a kvasinky, které zajišťují jeho funkci. Pomocí stravy bohaté na probiotika můžeme tuto přirozenou střevní mikroflóru podporovat, a tím usnadňovat trávení.

Péče o játra

Toxiny a škodlivé látky se z těla vylučují prostřednictvím jater. Když jsou ale přetížená, nápor nezvládají a toxiny se začnou eliminovat i prostřednictvím kůže. Odlehčit játrům můžete zdravým životním stylem a rostlinnou stravou nejlépe v bio kvalitě.

 

Sdílejte