Všichni dobře víte, jak důležité je se dobře vyspat. Bez vydatného spánku nedokážeme správně fungovat, náš organismus je zpomaleným bez energie a nedokážeme dobře uvažovat a přemýšlet.

V dnešní době náš spánek ruší řada nepříznivých vlivů – světlo, hluk, ponocování, alkohol atd. Často také nedodržujeme základní zásady kvalitního spánku – vyvětraný a chladný pokoj, pohodlné bavlněné pyžamo a vypnutá elektronická zařízení. Pravdou každopádně je, že s nedostatkem kvalitního spánku bojujeme čas od času všichni.

Nejnovější výzkumy si ale s nedostatkem spánku spojují i vyšší riziko vzniku Alzheimerovy choroby, zvýšený krevní tlak a srdeční potíže. My vám však nabízíme čistě přírodní způsob jak si ke zdravému a plnohodnotnému spánku dopomoci. Budou vám stačit dvě ingredience – banán a skořice.

Banány jsou bohatým zdrojem draslíku a hořčíku, což jsou minerály podporující kvalitní spánek a také redukující vznik stresového hormonu kortizolu.

Skořice obsahuje řadu aromatických a esenciálních látek, které mají zklidňující efekt a uvolňují celé vaše tělo.

Připravte si nápoj pro klidný spánek

Ingredience:

  • 1 banán
  • špetka skořice
  • 1 litr vody

Vodu přiveďte v malé kastrolku k varu. Banán nakrájejte na menší kousky a přidejte do vroucí vody. Vařte asi 10 minut a poté přeceďte do hrnečku. Přidejte skořici a ještě teplý nápoj konzumujte asi hodinu před spaním. A teď už si jen nechte zdát sladké sny!

Sdílejte