Dnešní obchody nabízí regály plné různých čistících prostředků roztodivných barev a použití. Nikdo už vám ale neprozradí, jak nebezpečné mohou pro náš organismus být. Často jsou velmi toxické a při dlouhodobém používání dokonce karcinogenní.

My vám ale poradíme recept na jednoduchý, účinný a přitom zcela bezpečný čistící prostředek! Můžete jej použít k údržbě matrací, koberců nebo čalouněného nábytku.

Matrace

V posteli trávíme podstatnou část z našeho života. Pro většinu z nás je to také jedno z nejoblíbenějších míst vůbec. Proto se vyplatí postel udržovat v čistotě a bez roztočů. Skvělým způsobem jak bezpečně a snadnou odstranit všechny nebezpečné bakterie je použít sodu.

Postup je velmi jednoduchý: nejprve celou matraci pořádně vysajeme a pak si připravíme síto s malými otvory. Pomocí síta poprášíme celou matraci jedlou sodou. Necháme několik hodin působit a pak opět vysajeme. Soda mezitím absorbuje všechny nečistoty, prach i roztoče a spolehlivě vaši matraci vyčistí.

Koberec či čalouněný nábytek

Podobně můžete postupovat i v případě koberců nebo čalouněného nábytku. Pozor si ale dejte u tmavých barev. Soda totiž může způsobit lehké bělavé zabarvení. Nejprve proto vždy aplikujte na malý kousek a vyzkoušejte, jak půjde soda vysát.