Trápí vás v poslední době neustálý shon, stres a nevíte, co dřív? Nemáte čas relaxovat ani se pořádně vyspat? Možná je načase vyzkoušet několik zaručených triků, jak si rychle a hlavně účinně od těchto obtíží ulevit!

  1. Zapisujte si vše, co vás napadne

Pište si, pište si, pište si. Zbavíte se tak neustálého pocitu, že na něco zapomenete nebo že vám něco unikne. Kromě toho si budete i lépe pamatovat i všechny vaše kreativní nápady.

2. Buďte vybíraví

Zapomeňte na fastfood. Trochu se rozmazlujte! Přemýšlejte, plánujte a vařte zdravě a z vybraných ingrediencí. Správná strava je základem vyváženého stavu mysli.

3. Protahujte se

Jste-li ve stresu, je vaše tělo celé jakoby stažené a v křeči. Proto se ho snažte pravidelně uvolňovat strečinkovými cviky.

4. Reagujte pozitivně

Na obzoru je katastrofa – a co uděláte vy? Budete se rozčilovat, křičet, šílet? Ne! Reagujte stylem – „Nemůžu změnit situaci, ale svou reakci ano.“ Reagujte konstruktivně a hlavně klidně.

5. Alespoň hodinu denně věnujte tomu, co vás baví

Ve svém časovém rozvrhu si každý den naplánujte alespoň hodinu na to, abyste dělali něco, co vás skutečně těší. Taková hodinka vás nabije energií a pozitivní náladou.

Sdílejte